ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5031014
*
nr 503 1014
Spegel
höjd: 120
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 januari 2008
kl 16:46:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 16:57:53
1
200 kr
8/1 21:34:26
2
200 kr
13/1 20:30:07
3
250 kr
14/1 09:00:45
4
700 kr
14/1 16:13:15
3
350 kr
14/1 16:14:39
3
450 kr
14/1 16:15:59
3
550 kr
14/1 16:17:18
3
650 kr
14/1 16:18:17
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 503 1014
Spegel
höjd: 120
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 16:57:53 | 1 | 200 kr |
8/1 21:34:26 | 2 | 200 kr |
13/1 20:30:07 | 3 | 250 kr |
14/1 09:00:45 | 4 | 700 kr |
14/1 16:13:15 | 3 | 350 kr |
14/1 16:14:39 | 3 | 450 kr |
14/1 16:15:59 | 3 | 550 kr |
14/1 16:17:18 | 3 | 650 kr |
14/1 16:18:17 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53